1808Y4K00102JXT
Mfr.Part #
1808Y4K00102JXT
Description
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
1000pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Datasheets
1808Y4K00102JXT
Knowles Syfer 1808Y4K00102JXT
FlexiCap™ 1000pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00102JXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y4K00102JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm