1808Y4K00101JXT
Mfr.Part #
1808Y4K00101JXT
Description
CAP CER 100PF 4KV X7R 1808
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
100pF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y4K00101JXT
Knowles Syfer 1808Y4K00101JXT
FlexiCap™ 100pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00101JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808Y4K00101JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm