1808Y4K00100KCT
Mfr.Part #
1808Y4K00100KCT
Description
CAP CER 10PF 4KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y4K00100KCT
Knowles Syfer 1808Y4K00100KCT
FlexiCap™ 10pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00100KCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y4K00100KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm