1808Y3K08P20DCR
Mfr.Part #
1808Y3K08P20DCR
Description
CAP CER 8.2PF 3KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.5pF
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1808Y3K08P20DCR
Knowles Syfer 1808Y3K08P20DCR
FlexiCap™ 8.2pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K08P20DCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y3K08P20DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm