1808Y3K08P20CCT
Mfr.Part #
1808Y3K08P20CCT
Description
CAP CER 8.2PF 3KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.25pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
8.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y3K08P20CCT
Knowles Syfer 1808Y3K08P20CCT
FlexiCap™ 8.2pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K08P20CCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y3K08P20CCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm