1808Y3K08P20CCR
Mfr.Part #
1808Y3K08P20CCR
Description
CAP CER 8.2PF 3KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
8.2pF
Tolerance :
±0.25pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y3K08P20CCR
Knowles Syfer 1808Y3K08P20CCR
FlexiCap™ 8.2pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K08P20CCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y3K08P20CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm