1808Y3K08P20BCR
Mfr.Part #
1808Y3K08P20BCR
Description
CAP CER 8.2PF 3KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
8.2pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.1pF
Datasheets
1808Y3K08P20BCR
Knowles Syfer 1808Y3K08P20BCR
FlexiCap™ 8.2pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K08P20BCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y3K08P20BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm