1808Y3K05P60DCR
Mfr.Part #
1808Y3K05P60DCR
Description
CAP CER 5.6PF 3KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
5.6pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
1808Y3K05P60DCR
Knowles Syfer 1808Y3K05P60DCR
FlexiCap™ 5.6pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K05P60DCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y3K05P60DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm