1808Y3K05P60BCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y3K05P60BCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5.6PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
5.6pF
Tolerance :
±0.1pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808Y3K05P60BCT
Knowles Syfer 1808Y3K05P60BCT
FlexiCap™ 5.6pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K05P60BCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y3K05P60BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm