1808Y3K00681JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y3K00681JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 3KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
680pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y3K00681JXT
Knowles Syfer 1808Y3K00681JXT
FlexiCap™ 680pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00681JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808Y3K00681JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm