1808Y3K00561KNT
Mfr.Part #
1808Y3K00561KNT
Description
CAP CER 560PF 3KV X8R 1808
Tolerance :
±10%
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Datasheets
1808Y3K00561KNT
Knowles Syfer 1808Y3K00561KNT
FlexiCap™ 560pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~150°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)