1808Y3K00471MXT
Mfr.Part #
1808Y3K00471MXT
Description
CAP CER 470PF 3KV X7R 1808
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y3K00471MXT
Knowles Syfer 1808Y3K00471MXT
FlexiCap™ 470pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00471MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y3K00471MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm