1808Y3K00471KXT
Mfr.Part #
1808Y3K00471KXT
Description
CAP CER 470PF 3KV X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1808Y3K00471KXT
Knowles Syfer 1808Y3K00471KXT
FlexiCap™ 470pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00471KXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808Y3K00471KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm