1808Y3K00470JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y3K00470JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
47pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808Y3K00470JCR
Knowles Syfer 1808Y3K00470JCR
FlexiCap™ 47pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00470JCR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y3K00470JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm