1808Y3K00390JCT
Mfr.Part #
1808Y3K00390JCT
Description
CAP CER 39PF 3KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1808Y3K00390JCT
Knowles Syfer 1808Y3K00390JCT
FlexiCap™ 39pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00390JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y3K00390JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm