1808Y3K00331MXT
Mfr.Part #
1808Y3K00331MXT
Description
CAP CER 330PF 3KV X7R 1808
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y3K00331MXT
Knowles Syfer 1808Y3K00331MXT
FlexiCap™ 330pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00331MXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y3K00331MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm