1808Y3K00331KXR
Mfr.Part #
1808Y3K00331KXR
Description
CAP CER 330PF 3KV X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
330pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y3K00331KXR
Knowles Syfer 1808Y3K00331KXR
FlexiCap™ 330pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00331KXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y3K00331KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm