1808Y3K00330FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y3K00330FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
33pF
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808Y3K00330FCT
Knowles Syfer 1808Y3K00330FCT
FlexiCap™ 33pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00330FCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y3K00330FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm