1808Y3K00271KXR
Mfr.Part #
1808Y3K00271KXR
Description
CAP CER 270PF 3KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
270pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y3K00271KXR
Knowles Syfer 1808Y3K00271KXR
FlexiCap™ 270pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00271KXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y3K00271KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm