1808Y3K00221MXT
Mfr.Part #
1808Y3K00221MXT
Description
CAP CER 220PF 3KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y3K00221MXT
Knowles Syfer 1808Y3K00221MXT
FlexiCap™ 220pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00221MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y3K00221MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm