1808Y3K00151JCR
Mfr.Part #
1808Y3K00151JCR
Description
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1808Y3K00151JCR
Knowles Syfer 1808Y3K00151JCR
FlexiCap™ 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00151JCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y3K00151JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm