1808Y3K00151FCT
Mfr.Part #
1808Y3K00151FCT
Description
CAP CER 150PF 3KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
150pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
1808Y3K00151FCT
Knowles Syfer 1808Y3K00151FCT
FlexiCap™ 150pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00151FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y3K00151FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm