1808Y3K00150GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y3K00150GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
15pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y3K00150GCT
Knowles Syfer 1808Y3K00150GCT
FlexiCap™ 15pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00150GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y3K00150GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm