1808Y3K00150FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y3K00150FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 3KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
15pF
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y3K00150FCT
Knowles Syfer 1808Y3K00150FCT
FlexiCap™ 15pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00150FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y3K00150FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm