1808Y3K00121JXT
Mfr.Part #
1808Y3K00121JXT
Description
CAP CER 120PF 3KV X7R 1808
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y3K00121JXT
Knowles Syfer 1808Y3K00121JXT
FlexiCap™ 120pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00121JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y3K00121JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm