1808Y3K00120JCT
Mfr.Part #
1808Y3K00120JCT
Description
CAP CER 12PF 3KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
12pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y3K00120JCT
Knowles Syfer 1808Y3K00120JCT
FlexiCap™ 12pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00120JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y3K00120JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm