1808Y3K00102MXT
Mfr.Part #
1808Y3K00102MXT
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
1000pF
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y3K00102MXT
Knowles Syfer 1808Y3K00102MXT
FlexiCap™ 1000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00102MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y3K00102MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm