1808Y3K00102JXT
Mfr.Part #
1808Y3K00102JXT
Description
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1000pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1808Y3K00102JXT
Knowles Syfer 1808Y3K00102JXT
FlexiCap™ 1000pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00102JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y3K00102JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm