1808Y3K00101FCR
Mfr.Part #
1808Y3K00101FCR
Description
CAP CER 100PF 3KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
100pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1808Y3K00101FCR
Knowles Syfer 1808Y3K00101FCR
FlexiCap™ 100pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00101FCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y3K00101FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm