1808Y3K00100GCT
Mfr.Part #
1808Y3K00100GCT
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Capacitance :
10pF
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y3K00100GCT
Knowles Syfer 1808Y3K00100GCT
FlexiCap™ 10pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00100GCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y3K00100GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm