1808Y3K00100FCT
Mfr.Part #
1808Y3K00100FCT
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Datasheets
1808Y3K00100FCT
Knowles Syfer 1808Y3K00100FCT
FlexiCap™ 10pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00100FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y3K00100FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm