1808Y3K00100FCR
Mfr.Part #
1808Y3K00100FCR
Description
CAP CER 10PF 3KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
10pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y3K00100FCR
Knowles Syfer 1808Y3K00100FCR
FlexiCap™ 10pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y3K00100FCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y3K00100FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm