1808Y2K58P20CCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K58P20CCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 8.2PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8.2pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y2K58P20CCT
Knowles Syfer 1808Y2K58P20CCT
FlexiCap™ 8.2pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K58P20CCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K58P20CCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm