1808Y2K56P80BCT
Mfr.Part #
1808Y2K56P80BCT
Description
CAP CER 6.8PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
6.8pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.1pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y2K56P80BCT
Knowles Syfer 1808Y2K56P80BCT
FlexiCap™ 6.8pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K56P80BCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K56P80BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm