1808Y2K55P60CCR
Mfr.Part #
1808Y2K55P60CCR
Description
CAP CER 5.6PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
5.6pF
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y2K55P60CCR
Knowles Syfer 1808Y2K55P60CCR
FlexiCap™ 5.6pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K55P60CCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2K55P60CCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm