1808Y2K54P70BCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K54P70BCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 4.7PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
4.7pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y2K54P70BCT
Knowles Syfer 1808Y2K54P70BCT
FlexiCap™ 4.7pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K54P70BCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808Y2K54P70BCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm