1808Y2K54P70BCR
Mfr.Part #
1808Y2K54P70BCR
Description
CAP CER 4.7PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±0.1pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Datasheets
1808Y2K54P70BCR
Knowles Syfer 1808Y2K54P70BCR
FlexiCap™ 4.7pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K54P70BCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y2K54P70BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm