1808Y2K50681MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K50681MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 2.5KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
680pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1808Y2K50681MXT
Knowles Syfer 1808Y2K50681MXT
FlexiCap™ 680pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50681MXT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2K50681MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm