1808Y2K50681JXT
Mfr.Part #
1808Y2K50681JXT
Description
CAP CER 680PF 2.5KV X7R 1808
Capacitance :
680pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y2K50681JXT
Knowles Syfer 1808Y2K50681JXT
FlexiCap™ 680pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50681JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K50681JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm