1808Y2K50470FCR
Mfr.Part #
1808Y2K50470FCR
Description
CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y2K50470FCR
Knowles Syfer 1808Y2K50470FCR
FlexiCap™ 47pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50470FCR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808Y2K50470FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm