1808Y2K50331JXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K50331JXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 2.5KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Series :
FlexiCap™
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y2K50331JXR
Knowles Syfer 1808Y2K50331JXR
FlexiCap™ 330pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50331JXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y2K50331JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm