1808Y2K50221KCR
Mfr.Part #
1808Y2K50221KCR
Description
CAP CER 220PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Capacitance :
220pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y2K50221KCR
Knowles Syfer 1808Y2K50221KCR
FlexiCap™ 220pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50221KCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y2K50221KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm