1808Y2K50221JCT
Mfr.Part #
1808Y2K50221JCT
Description
CAP CER 220PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y2K50221JCT
Knowles Syfer 1808Y2K50221JCT
FlexiCap™ 220pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50221JCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K50221JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm