1808Y2K50152JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K50152JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 2.5KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
1500pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Datasheets
1808Y2K50152JXT
Knowles Syfer 1808Y2K50152JXT
FlexiCap™ 1500pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50152JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2K50152JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm