1808Y2K50151KXT
Mfr.Part #
1808Y2K50151KXT
Description
CAP CER 150PF 2.5KV X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
150pF
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y2K50151KXT
Knowles Syfer 1808Y2K50151KXT
FlexiCap™ 150pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50151KXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y2K50151KXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm