1808Y2K50101MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2K50101MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 2.5KV X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
100pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y2K50101MXT
Knowles Syfer 1808Y2K50101MXT
FlexiCap™ 100pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50101MXT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808Y2K50101MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm