1808Y2K50100KCT
Mfr.Part #
1808Y2K50100KCT
Description
CAP CER 10PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
2500V 2.5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y2K50100KCT
Knowles Syfer 1808Y2K50100KCT
FlexiCap™ 10pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K50100KCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y2K50100KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm