1808Y2K08P20CCT
Mfr.Part #
1808Y2K08P20CCT
Description
CAP CER 8.2PF 2KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
8.2pF
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Datasheets
1808Y2K08P20CCT
Knowles Syfer 1808Y2K08P20CCT
FlexiCap™ 8.2pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K08P20CCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y2K08P20CCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm