1808Y2K06P80DCR
Mfr.Part #
1808Y2K06P80DCR
Description
CAP CER 6.8PF 2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Tolerance :
±0.5pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
6.8pF
Datasheets
1808Y2K06P80DCR
Knowles Syfer 1808Y2K06P80DCR
FlexiCap™ 6.8pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K06P80DCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y2K06P80DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm