1808Y2K06P80BCR
Mfr.Part #
1808Y2K06P80BCR
Description
CAP CER 6.8PF 2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8pF
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2K06P80BCR
Knowles Syfer 1808Y2K06P80BCR
FlexiCap™ 6.8pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2K06P80BCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y2K06P80BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm